Pohled na KuniceO KROK ZPĚT 
KONTAKT 

Na Internetu
V Kunicích

Kunice v tisku

Mladík na útěku před policií boural, zemřela žena

Dvacetiletý mladík, který ve favoritu ujížděl policejní kontrole, zavinil u Říčan tragickou nehodu. V protijedoucím voze zemřela při čelní srážce žena, její manžel je těžce zraněný. Viník vyvázl s otřesem mozku.

Nehoda se stala na silnici mezi středočeskými obcemi Strančice a Kunice. Mladík ve favoritu před nehodou ujel policejní kontrole. Policisté mu chtěli dát dýchnout do balonku kvůli podezření, že je pod vlivem alkoholu a drog.

Mladý řidič při svém úprku čelně narazil do staršího japonského vozu. "To auto bylo tak rozmlácené, že zatím nebylo možné určit jeho značku," řekl iDNES mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Žena zemřela na místě. Jejího těžce zraněného dvaašedesátiletého muže transportoval vrtulník do nemocnice na pražských Vinohradech. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové měl mnohočetná poranění a byl v ohrožení života.

Mladíka, který havárii zavinil, odvezla sanitka s otřesem mozku do nemocnice v pražské Krči.

Mladíkovi hrozí 5 let
3. října - Policie obvinila dvacetiletého řidiče T. K. z nedbalostního ublížení na zdraví s následkem smrti. Mladému muži hrozí až pět let vězení. Podle policie způsobil čelní srážku s kadettem, ve kterém cestovala manželská dvojice. Žena zemřela, její manžel utrpěl těžká zranění.

Tragická nehoda prý byla pokusem o sebevraždu

Policie zpřísnila obvinění 20letého řidiče, který podle ní v září zavinil u Říčan tragickou čelní srážku aut. Při nehodě zahynula jedna žena. Policie má podezření, že Tomáš K. chtěl jízdou v protisměru spáchat sebevraždu. Mladíkovi hrozí až dvanáct let vězení.

Vyšetřování nasvědčuje tomu, že šlo o úmyslnou havárii, potvrdil informace státní zástupce. Mladíkovi původně hrozilo za nedbalostní ublížení na zdraví s následkem smrti až pět let vězení. Pokud ale nehodu zavinil při pokusu o sebevraždu, mohl by ho soud svobody zbavit na pět až dvanáct let.

Zpřísnění obvinění vyplynulo z výslechů svědků, kteří nehodu viděli. Podezření, že Tomáš K. chtěl spáchat sebevraždu, navíc posiluje i jeho chování poté, co na místo nehody přijeli policisté. Údajně se snažil sebrat policistce pistoli.

Mladík boural, když ujížděl před policií. Prchal před hlídkou, která ho kvůli podezření, že řídí pod vlivem alkoholu či drog, chtěla nechat dýchnout. Na rovném úseku mezi obcemi Strančice a Kunice nedaleko Prahy vjel jeho favorit do protisměru, kde se čelně srazil s opelem manželského páru. Devětapadesátiletá spolujezdkyně zemřela na místě. Její o tři roky starší manžel, řidič vozu, měl zranění hlavy, sleziny, hrudníku a otevřenou zlomeninu stehenní kosti.

 
Přidat k oblíbeným © 1999-2006 Všechna práva vyhrazena www.sweb.cz/kunice