Pohled na LAKOZNÁMENÍ ZÁMĚRU 
FOTOGALERIE 
ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY 
ZÁKLADNÍ KÁMEN 
KONTAKT 
OFICIÁLNÍ WEB 
DEVELOPER 
KONTAKT 

SOUTHPOINT D1 DISTRIBUTION PARK: VÝSTAVBA ZAHÁJENA

16-9-2005

Euroview, české logistické joint venture Europa Fund a Tamweelview Holdings, zahajuje v Praze výstavbu komplexu Southpoint D1 Distribution Park. Jde o třetí projekt výstavby logistického areálu, který Euroview realizuje v hlavním městě. Na pozemku 45 hektarů vznikne 187.000 m2 prvotřídních skladových a kancelářských ploch. Distribuční park se nachází ve vzdálenosti 25 km od centra města na 15. dálničním sjezdu v těsné blízkosti dálnice D1.

Stavební práce byly zahájeny v září 2005 a první ze čtyř distribučních center o ploše zhruba 37.000 m2 bude dokončeno v červenci 2006. Projekt nabízí nájemcům z řad logistických a obdobných společností příležitost získat prostory s vysoce kvalitními technickými parametry. Plochy jsou vhodné pro skladování i provozy lehkého průmyslu a zájemci mají na výběr z několika variant, která jim nejlépe vyhovuje: od klasického nájmu prostor až po výstavbu na klíč. Pozemky disponují veškerou infrastrukturou.

Společnost Euroview již poblíž letiště Praha-Ruzyně dokončila Westpoint Distribution Park – logistický areál o ploše 61.000 m2, k jehož nájemcům patří UPS a Tibbett & Britten. V prosinci 2004 byl objekt prodán rakouskému fondu Immoeast.

Euroview se vedle projektu Southpoint v současné době zabývá také developmentem 35hektarového logistického parku Northpoint D8 Distribution Park, k jehož uživatelům patří VF Corporation a Finnforest. Plocha 24.000 m2, dokončená v rámci první etapy, se v červenci 2005 rozšířila o dalších 16.000 m2 druhého distribučního centra. Stavební práce následující fáze budou zahájeny v říjnu 2005. Logistický park bude disponovat celkovou kapacitou zhruba 160.000 m2 skladových a kancelářských ploch.

Simon Hooper, zástupce londýnské společnosti Europa Capital, která spravuje fond Euroview, uvedl: „Zahájení výstavby logistického parku Southpoint D1 Distribution Park je pro projekt důležitým mezníkem. Southpoint se po svém dokončení stane největším a nejmodernějším logistickým areálem ve strategicky výhodně položeném hlavním městě České republiky.“

Exkluzivním realitním agentem Euroview, zajišťujícím pronájem a prodej, je DTZ Zadelhoff Tie Leung. Developerem projektu Southpoint D1 Distribution Park je společnost Pinnacle, která zodpovídá také za asset management.

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

FONDY EUROVIEW, EUROPA CAPITAL a EUROPA:

  • Euroview je joint venture mezi fondem Europa Fund a Tamweelview, mezinárodním investorem z Abu-Dhabi. Euroview v Praze investoval celkem zhruba 270 mil. EUR do rozvoje tří průmyslových a logistických projektů.
  • Europa Capital (dále jen EC) je samostatná společnost, která se zabývá správou realitního fondu Euroview.
  • Vedení EC společně od roku 1995 založilo čtyři realitní fondy a investovalo v rámci 40 transakcí v 9 evropských zemích finanční prostředky v úhrnné výši 2,8 mld EUR.
  • Činnost EC je regulována finančním úřadem Financial Services Authority.
  • EC v současné době spravuje dva celoevropské uzavřené realitní fondy, které mohou investovat ve všech zemích rozšířené Evropské unie, v Norsku a ve Švýcarsku.
  • Europa Fund I provedl 14 transakcí v Rakousku, České republice, Německu, Španělsku, Nizozemsku a Velké Británii.
  • EC oznámil uzávěrku svého nového celoevropského investičního fondu Europa Fund II, ve kterém shromáždil kmenový kapitál v celkové výši 450 mil. EUR od 35 mezinárodních investorů. Z nového fondu zároveň investoval 100 mil. EUR do 5 dokončených transakcí v Maďarsku, Polsku, Nizozemsku a Velké Británii v celkové hodnotě 500 mil. EUR a celkové výměře kolem 340.000 m2. Po umístění všech investičních prostředků dosáhne hrubé jmění fondu zhruba 2 mld EUR.
  • Oba fondy Europa těží z využívání sítě exkluzivních místních partnerů (Country Partners) společnosti Europa Capital, kteří se podílejí na financování akvizic fondů Europa na svém území. Řada místních partnerů v posledních 20 letech těsně spolupracovala s vedoucími pracovníky EC.
  • Další informace lze získat na www.europacapital.com

 
Přidat k oblíbeným © 1999-2006 Všechna práva vyhrazena www.kunice.eu/lak