Pohled na LAK



OZNÁMENÍ ZÁMĚRU 
FOTOGALERIE 
ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY 
ZÁKLADNÍ KÁMEN 
KONTAKT 
OFICIÁLNÍ WEB 
DEVELOPER 
KONTAKT 

Southpoint má prvního nájemce

Kunice, 23. 2. 2006

Pražský nejmodernější a největší logistický areál Southpoint, který po svém úplném dokončení v roce 2008 nabídne více než 170.000 m2 moderních logistických prostor na ploše 45 ha, získal prvního nájemce. Stala se jím významná logistická společnost působící ve střední a východní Evropě.

Logistický park Southpoint se nachází na okraji Prahy v blízkosti dálnice D1 u sjezdu na 15. km. Celkově nabídne čtyři rozlehlé sklady, které se zařadí mezi jedny z největších v České republice. Spekulativní výstavba první haly A byla zahájena na podzim roku 2005.

Uzavření smlouvy o předpronájmu se uskutečnilo v lednu tohoto roku. Logistická společnost si v areálu pronajala celkem 45.000 m2 v několika fázích začínajíce srpnem 2006, přičemž každá fáze pronájmu bude trvat pět let. Tato smlouva zahrnuje pronájem haly B, jejíž stavba ještě nebyla započata.

Nájemce zde bude poskytovat logistické služby pro významnou nadnárodní společnost (pohybující se v žebříčku Fortune 500) působící v oblasti farmacie a spotřebního zboží. V budoucnu je možné, že tato společnost zde přemístí významnou části svých produkčních a logistických služeb v regionu střední Evropy.

Roman Řehák, ředitel společnosti Pinnacle – developera projektu, k získání nového nájemce uvádí: „Podařilo se nám ve velice krátkém čase získat skutečně velkého a významného nájemce, který obsadí celou, ještě nepostavenou halu B. Oproti našemu očekávání jsme tohoto úspěchu dosáhli o osmnáct měsíců dříve. A to vše díky klíčovým výhodám, které na pražském logistickém trhu nabízejí pouze naše areály Southpoint a Northpoint. Nabízíme nejrozsáhlejší prostory, které umožňují nejefektivnější vnitřní uspořádání skladů pro veliké konečné uživatele. Díky své velikosti umožňují nájemníkům dlouhodobý růst. K nezanedbatelným konkurenčním výhodám patří i bezprostřední dostupnost z dálnic D1 a D8. Uzavřením této smlouvy můžeme ihned začít s výstavbou další haly a tak zajistit, aby Praha nadále zůstala centrem českého logistického trhu.“

V tomto roce hodlá společnost Pinnacle, developer logistických parků, realizovat výstavbu více než 125.000 m2 skladovacích a kancelářských prostor. První dvě haly A a B v Southpointu doplní v logistickém parku Northpoint na konci jara již třetí hala DC04 o celkové ploše 21.000 m2. Slovenský projekt Westpoint, ležící v těsné blízkosti dálnice D2 severozápadně od hlavního města Bratislavy, nabídne v polovině roku uživatelům 24.000 m2 prvotřídních prostor pro distribuční skladování a logistiku. Investorem všech tří logistických areálů se koncem roku 2005 stala investiční společnost Merrill Lynch.

Merrill Lynch (založil v roce 1914 Charles E. Merrill & Co.) patří mezi největší světové investiční a finanční poradenské společnosti. V současné době působí v třiceti šesti zemích světa a zaměstnává více než 50.000 pracovníků. Jako přední investiční banka poskytuje úvěrové a kapitálové zdroje, společně se strategickým poradenstvím, právnickým a fyzickým osobám i veřejným institucím na celém světě. Prostřednictvím Merrill Lynch Investment Managers společnost spravuje vlastní aktiva v hodnotě 513 miliard USD.

Společnost Pinnacle byla založena v roce 2001 s cílem působit zejména v regionu střední Evropy. Spoluvlastnictví a řízení rozvoje logistických parků NORTHPOINT, SOUTHPOINT v České republice a WESTPOINT na Slovensku není jedinou sférou činnosti společnosti. Pinnacle se zabývá také akvizicí, developmentem a asset managementem administrativních, maloobchodních a hotelových nemovitostí. Mezi projekty tohoto typu patří populární pražské obchodní centrum Metropole Zličín (akvizice, asset management) či administrativní, maloobchodní a hotelový komplex Millenium Plaza – Marriott v Praze 1 (asset management).

 
Přidat k oblíbeným © 1999-2006 Všechna práva vyhrazena www.kunice.eu/lak