Pohled na LAKOZNÁMENÍ ZÁMĚRU 
FOTOGALERIE 
ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY 
ZÁKLADNÍ KÁMEN 
KONTAKT 
OFICIÁLNÍ WEB 
DEVELOPER 
KONTAKT 

MERRILL LYNCH SE STAL NOVÝM INVESTOREM LOGISTICKÝCH PARKŮ NORTHPOINT A SOUTHPOINT

20. 1. 2006

Moderní logistické parky Northpoint a Southpoint, které se po svém dokončení stanou největšími a nejkvalitnějšími logistickými areály v České republice, mají nového investora. Tím se stala jedna z nejvýznamnějších světových investičních společností Merrill Lynch prostřednictvím divize Global Real Estate Principal Investments.

Roman Řehák, ředitel společnosti Pinnacle, ke změně investora uvedl: „Se společností Merrill Lynch již velmi úzce spolupracujeme na přípravě logistického parku Westpoint na Slovensku. Díky jejímu vstupu do logistických parků Northpoint a Southpoint jsme docílili velmi praktické konsolidace v podobě jednoho investora u všech našich projektů investiční výstavby.“

V tomto roce společnost Pinnacle hodlá realizovat výstavbu více než 80.000 m2 skladovacích a kancelářských prostor. V logistickém parku Northpoint bude na konci jara k dispozici již třetí hala DC04 o celkové ploše 21.000 m2. První hala logistického parku Southpoint o celkové ploše 36.000 m2 bude dokončena v červenci. Slovenský projekt Westpoint, ležící v těsné blízkosti dálnice D2 severozápadně od hlavního města Bratislavy, nabídne v polovině roku uživatelům 24.000 m2 prvotřídních prostor pro distribuční skladování a logistiku.

Merrill Lynch (založil v roce 1914 Charles E. Merrill & Co.) patří mezi největší světové investiční a finanční poradenské společnosti. V současné době působí v třiceti šesti zemích světa a zaměstnává více než 50.000 pracovníků. Jako přední investiční banka poskytuje úvěrové a kapitálové zdroje, společně se strategickým poradenstvím, právnickým a fyzickým osobám i veřejným institucím na celém světě. Prostřednictvím Merrill Lynch Investment Managers společnost spravuje vlastní aktiva v hodnotě 513 miliard USD.

Společnost Pinnacle byla založena v roce 2001 s cílem působit zejména v regionu střední Evropy. Spoluvlastnictví a řízení rozvoje logistických parků NORTHPOINT, SOUTHPOINT v České republice a WESTPOINT na Slovensku není jedinou sférou činnosti společnosti. Pinnacle se zabývá také akvizicí, developmentem a asset managementem administrativních, maloobchodních a hotelových nemovitostí. Mezi projekty tohoto typu patří populární pražské obchodní centrum Metropole Zličín (akvizice, asset management) či administrativní, maloobchodní a hotelový komplex Millenium Plaza – Marriott v Praze 1 (asset management).

 
Přidat k oblíbeným © 1999-2006 Všechna práva vyhrazena www.kunice.eu/lak